Интересно!





Запрошуємо до віртуальної екскурсії  у віртуальний музей!!!
Коротко...  У 2009 р. в Україні за участі небайдужих громадських ініціатив (Т.Ісаєвої, громадських організацій «Український Жіночий Фонд», «Крона» та ін.)  відкрився перший, і поки що єдиний в Україні, музей історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху – це музей, метою інформаційно-просвітницької діяльності якого є привернення уваги широких кіл громадськості, зокрема до гендерної проблематики. Відвідуючи тематичні експозиції музею, у доступній цікавій формі можна відчути на собі як відбувається гендерне конструювання у суспільстві. Що стосується теми насильства, на сайті Музею є розгорнута теоретична інформація, присвячена проблемі насильства в сімї (http://gender.at.ua/index/0-14) та експозиція ЗУПИНИМО НАСИЛЬСТВО (http://gendermuseum.com/museum.html), 






25 листопада в Україні розпочалася акція "16 днів проти насильства" Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 
25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок.
10 грудняМіжнародний день прав людини. 
У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 
1 грудня Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
2 грудняМіжнародний день боротьби з рабством.
3 грудняМіжнародний день інвалідів.
5 грудняМіжнародний день волонтера.
6 груднярічниця інциденту в Монреалі. 
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. 
Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду. Основні завдання акції “16 днів проти насильства”: - привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; - активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.
Акція "Синя стрічка"
   
Акція «Синя стрічка квітня» присвячена квітню – місяцю із запобігання насильства над дітьми. Початок цієї традиції поклала історія, що відбулася навесні 1989 року. Мешканка Норфолка ( США) Бонні Фіней  довідалася про  загибель свого  чотирирічного онука Майкла.
Раніше хлопчик знаходився у  лікарні з травмами , а потім був уміщений до фостерної  (приймальні) на три тижні. Коли після закінчення тритижневого терміну дитину намагалися повернути рідній  матері, Майкл плакав, кричав, що мама його не любить, і не хотів повертатися. Бабуся за станом здоров’я не могла піклуватися  про дитину  і взяти Майкла до себе, хоча розуміла,  що йому не можна повертатися додому. Однак суд вирішив, що кращим місцем для  дитини буде її рідний дім. Бонні Фіней більше не бачила свого онука. Незабаром її молодша онучка також потрапила до лікарні з переломом ноги в чотирьох місцях, а на руках були опіки від сигарет. І тільки після цього  почалися пошуки зниклого Майкла. Виявилося, що хлопчик був убитий у будинку матері, поміщений  до шухляди від інструментів, а потім утоплений у болоті три місяці тому. Те, що сталося, настільки сколихнуло Бонні Фіней,  що вона вирішила  присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми. Під час  похорону онука вона прив’язала синю стрічку до антени свого  фургона,  тим самим вона хотіла привернути увагу людей до цієї проблеми. Незабаром її підтримали різні агентства, ділові кола, місцеві співтовариства. Багато добровольців приєдналося до неї. Чому синій колір? Бонні Фіней пояснює це  тим,  що вона не може забути  синці на тілі своїх онуків. Синій колір служить постійним нагадуванням про те,що необхідно боротися з насильством і захищати  дітей  від насилля.
Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної,соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та  падінням цінностей.
       Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий